• YARIM ALTIN
  1.533,50
  % -0,41
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8118
  % 0,10
 • € EURO
  9,1474
  % 0,43
 • £ POUND
  10,0437
  % 0,22
 • ¥ YUAN
  1,1457
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,0993
  % 0,55
 • BITCOIN
  84142,272
  % -0,89
 • BIST 100
  1.131,58
  % 0,93
KOSGEB Başkanı: “Sıkıntıları doğru tespit edip doğru destek vermek istiyoruz.”

KOSGEB Başkanı: “Sıkıntıları doğru tespit edip doğru destek vermek istiyoruz.”

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt son dönemde KOSGEB’te yeni bir yol haritası belirlediklerini söylemiş oldu.

Uzkurt bilgileri şu şekilde söyledi, “KOSGEB’in ithal ürünleri yerli üreten KOBİ’lere odaklanması, teknolojik dönüşümü hızlandırmak için teknoloji düzeyi yüksek ürün üreten firmalara daha çok destek sağlanması benzer biçimde sektörlere, işletmelere özgü destek programları kurgulamaya başladık…En mühim işlerimizden biri de KOBİ’lerimizin karnesini çıkararak şirketlerin kuvvetli ve zayıf yönlerinin ne işe yaradığını gösteren bilimsel verilere dayalı analizler yaptık.

“SIKINTIYI DOĞRU TESPİT EDİP DOĞRU DESTEK VERMEK İSTİYORUZ”

KOBİ’leri ilkin çözümleme edip sıkıntıları doğru tespit ederek doğru destek vermek istediklerini vurgulayan Uzkurt, KOBİ’lerin kendi gereksinimlerini doğru tespit edememelerinin en büyük sorun bulunduğunu söylemiş oldu. Uzkurt KOBİ’lerin sorunlarını doğru tespit etmek amacıyla yaptıkları analizlere dair, “KOBİ‘lerimizi yerinde çözümleme ederek A’dan Z’ye röntgenini çekeceğiz. Buna gore KOBİ’lere sizin şu şekilde bir desteğe ihtiyacınız var diyeceğiz. KOSGEB olarak doğru miktarla doğru destek vermek derdindeyiz…Sorunu doğru tespit ettiğimiz süre kamu kaynaklarının da doğru aktarıldığını göreceğiz

Google Reklam
” diye konuştu.

KOBİ’lerin teknoloji düzeyini yükseltecek, ülkenin teknolojik dönüşümünü sağlayacak şekilde girişimcileri yönlendirmek istediklerini belirten Uzkurt bu çerçevede KOBİ Teknoloji Yatırım ve Strateji Ürün Destek Programı’nı yürürlüğe koyduklarını söylemiş oldu.

Bugüne kadar 80 bin girişimciyi işletme sahibi yaptıklarını belirten Uzkurt “Senelik 100 bin girişimci geliyor, averaj 60 bin firmaya proje bazlı destek sunar veriyoruz. ” diye konuştu.

“HİÇBİR DESTEK ARACI VASITASIYLA VERİLMİYOR”

Hiçbir KOSGEB desteğinin aracı vasıtasıyla verilmediğini belirten Uzkurt “Tüm programlarımıza e-devlet üstünde müracaat edebilirsiniz, süreçleri de oradan takip edebiliyorsunuz.” dedi.

“KOSGEB’İN BÜTÇE SORUNU YOK”  

Bu yıl KOSGEB’e ortalama 2.5 milyar TL civarında kaynak tahsis edildiğini dile getiren Uzkurt “fakat hükümet yeni bir KOBİ destek programı duyuru ettiğinde ek bütçe verilebiliyor. Bugüne dek KOSGEB’in bütçe problemi yaşadığını görmedim” dedi.

Benzer İçerikler