• YARIM ALTIN
  1.490,50
  % 0,03
 • AMERIKAN DOLARI
  7,6653
  % 0,48
 • € EURO
  8,9062
  % -0,05
 • £ POUND
  9,7357
  % 0,05
 • ¥ YUAN
  1,1224
  % 0,51
 • РУБ RUBLE
  0,0980
  % -1,17
 • BITCOIN
  81570,278
  % 1,89
 • BIST 100
  1.124,17
  % 0,41
Evin Tamamına Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar – Liste

Evin Tamamına Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar – Liste

Konut kredisi almak isteyenler ancak peşinatı olmayanlar buraya! Artık ev alma hayalleriniz gerçek olacak. Bankalar tarafından alınacak olan konutun yüzde yüzüne kadar kredi verildiği bilinmektedir. Bu bankalara kredi başvurusunda bulunarak konut alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bankalar evlerin yüzde yüzüne konut kredisi vermezler. Bu kapsamda ev almak isteyenlerin cebinde %25′ i bulunması gerekir. Bankaların mortgage sistemlerinde uzun vadeli verilen kredilerde % 25 peşinat ödeme şartı bulunmaktadır. 100.000 TL değerinde bir evin ekspertiz değerinin % 75’ine kadar konut kredisi veren bankalar geri kalan % 25’lik kısmına denk gelen 25.000 TL tutarını peşinat olarak talep etmektedir. Peşinat ödemeleri tüketiciye dosya masrafı ve aylık taksit tutarının düşük olması gibi avantajlar sağlamaktadır.

Peşinat bulmakta zorlanan tüketiciler bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmadan önce peşinat tutarını denkleştirmeye çalışacaktır. Birçok para bulma yöntemi bu aşamada kullanılır. Mevcut evlerini bankalara ipotek göstererek ihtiyaç kredisi alabilecekleri gibi aile içinden birisinin üzerinden de ihtiyaç kredisi çekerek peşinat kısmını tamamlamak isteyeceklerdir. Araba sahipleri araçlarını satarak bankaya peşinatı tamamlamak isteyecektir. Bu para bulma  yöntemi ile uğraşmak istemeyen ve evin değerini tamamına konut kredisi almak isteyenler ise peşinatsız mortgage veren bankalardan kredi alabilirler.

Evi İpotek Göstererek Peşinat Ödemeden Kredi Alma

Bankalar peşinatsız mortgage verirken mutlaka sizden ya satın alınacak olan evi ya da mevcut evinizin ipotek edilmesini talep edecektir bazı bankalar da ikisini birden ipotek ettirerek peşinatsız evin % 100’üne mortgage vermektedir.

 • Garanti Bankası %100 Garanti Mortgage Kredisi

%100 Mortgage veren Garanti bankası bu aşamada sizin ilk tercihiniz olabilir. Bankanın tüketicilere sunduğu % 100 mortgage ile satın alınacak olan ve hali hazırdaki evin ipotek edilmesi ile 240 aya varan sabit faiz oranları ile konut kredisi vermektedir. Tamamen krediyi alacak kişinin tercihine kalmış olan bu mortgage sistemi ile uzun vadede düşük faiz oranları ile ev sahibi olmanız için yardımcı olmaktadır. Detayları ve kredi hesaplamalarını buradan öğrenebilirsiniz.

 • Finansbank Peşinatsız Evin Tamamına Kredi

Finansbankası da bir diğer evin tamamına kredi veren banka olarak karşımıza çıkıyor. Finansbank satın alınacak ola evin ekspertiz değerinin % 100 üne  alınacak olan ipotek ettirilmesi şartı ile finansman desteği sağlıyor. Finansbankasının bu % 100 mortgage sisteminin tüm detaylarını öğrenmek ve kredi hesaplaması yapmak için burayı inceleyebilirsiniz.

 • Akbank Peşinatsız Mortgage

Akbank yeni evlenenler, peşinat ödemesi yapmak istemeyenler ve yeni çalışmaya başlayanlara özel alınacak evin değerinin tamamına kredi vermektedir. % 100 evin tamamına kredi alabilmek için yine diğer bankalarda olduğun gibi ipotek göstermeniz gereklidir. Bunun için ya satın alınacak olan evi ya da hali hazırda bir eviniz varsa onu ipotek kabul ederek evin değerinin tamamına mortgage alarak ev sahibi olabilirsiniz. Akbank %100 mortgage ayrıntılarını buradan inceleyebilirsiniz.

Peşinatsız evin değerinin yüzde yüzüne kredi almak isteyenler bu bankaların mortgage kredilerini değerlendirebilirler. Bankalar haricinde peşinatsız ev kredisi veren kuruluşlara itibar etmeyiniz. Peşinat ödemesi yasal olarak bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu tarafından uygulamaya konulduğundan bankalar mutlaka peşinat ödemesini talep edecekler, peşinatsız ödemek istemeyen tüketicilerden de ipotek göstermelerini isteyeceklerdir. Peşinatsız ev kredisi anlatıldığı gibi bir taşınmazın ipoteği gösterilmeden verilmemektedir.

 • Yapı Kredi Peşinatsız Mortgage

Bankalar genelde konut alımlarında hesaplanan ekspertiz değerinin genelde yüzde 80′ ine kadar kredi verirler. Kalan yüzde 20′ lik kısım için ise peşinatızın olması gerekmektedir. Ancak bazı bankalar peşinatı olmayan müşterilerinin mağdur olmasını engellemek amacı ile, evi ipotek ettirmek kaydı ile yüzde 100′ üne kadar kredi kullanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası’ na kredi başvurusunda bulunmak için aşağıdaki evrakları vermeniz gerekiyor;

Google Reklam
 • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Almayı planladığınız evin tapusu
 • İkametgah belgesi ya da kredi çekmek isteyen şahsın adına düzenlenmiş olan faturadır.
 • QNB Finansbank Peşinatsız Kredi

 • Denizbank Peşinatsız Kredi

Peşinatınız yoksa üzülmeyin. Bu bankaların kampanyaları 2020 yılında da devam edecek. Almak istediğiniz konutun tamına kredi çekmek için bankaların talep ettiği evraklar ile size en yakın banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından başlatılan 0,98 faizli kredilere başvuru yapabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Almak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler

Bankalardan kredi alacak vatandaşlar, ev Kredisi başvurusu yaptıklarında kredinin en fazla %80 oranında çekebilirler. Bu oran evin eksper değerinin ( 80) yüzde seksenidir. Diğer anlamda eksperin yüz bin lira değer biçtiği bir ev için en fazla seksen bin lira konut Kredisi çekilebilir. Vatandaş geriye kalan 20 bin lirayı ev sahibine ödemediği durumda evi satın alamaz. Ev sahibi olabilmeniz için bankaların size tamamını yani yüzde yüzünü ödemesi gerekir. Bankanın evin tamamını ödemesi için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Şimdi bu yöntemleri inceleyelim.

 • Peşinatsız ev alma yöntemi 1; Eksper değerini yüksek gösterme,
 • Parası olmayanlara ihtiyaç Kredisi yöntemi 2; %20 oranında ihtiyaç Kredisi verme,
 • Peşinatsız konut Kredisi çekme yöntemi 3; Başka bir gayrimenkulü ipotek altına almadır.
 • Eğer ihtiyaç Kredisi çekebilecek durumda değilseniz, taşınır veya taşınmaz malınızı teminat gösterebilirsiniz.

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar Tarafından %20 İhtiyaç Kredisi Yöntemi

Tüm bankaların hesaplamaları ancak ve ancak %80 oranında peşinata kadardır. Akbank, İş bankası, TEB, Finansbank, Denizbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası parası olmayan kişilere evin değerinin yüzde seksenine Peşinatsız kredi verebilirler. Bazı banka şubeleri hazırlamış oldukları kredi paketleri ile müşterilerine ayrıca bir ihtiyaç Kredisi imkanı sunarlar ve bu ihtiyaç Kredisini evin %20 oranında peşinatına sayarak, müşterilerine Peşinatsız konut Kredisi verirler. Farz edelim satın alacağınız evin değeri 200.000 TL. Eksper firması da evin değer hesaplaması sonucunda fiyatını 200 bin lira olarak belirledi. Bu durumda 200.000/ %80 hesaplaması sonucunda 160 bin lira konut Kredisi çekebilirsiniz. İhtiyacınız olan 40 bin lira için ise bireysel ihtiyaç ve tüketici Kredisi kullanabilirsiniz.

Garanti bankası, Akbank, İş Bankası, HSBC, TEB, Vakıfbank, Ziraat, Finansbank, Denizbank peşinatı olmayanlara  ev almak için ihtiyaç Kredisi vermektedirler.

Konut Kredisi Masrafları Nelerdir?

Ferdi kaza ve hayat sigortası 100 lira ile 400 lira arasındadır. Tespitinde ev sahibinin yaşı, kaç para ev Kredisi çektiği ve evin durumu göz önüne alınır.Konut Kredisi dosya masrafı ortalama 500 lira civarındadır. Hakem heyetleri tarafından geri alınabilinen bu masraf için bankalar halen konut bu ücreti almaya devam ederler. Bu ücretin geri ödenmesi için talepte bulunmayan kişiler ise, kaderlerine razı olarak bu parayı öderler. Ancak hakem heyetine başvuranlar ise basit bir dilekçe ile parayı geri alabilirler. Yine bu parayı ödemek istemiyor iseniz, yaşadığınız yerde hizmet Veren bir avukata başvuru da bulunarak 25 TL. noter vekalet ücreti ile bankalara ödediğiniz dosya masrafını geri alabilirsiniz.

DASK sigortası ve ev kasko sigortası masrafı; Bir diğer masraf ise eğer evinizi Peşinatsız konut Kredisi çekerek almış iseniz, her yıl düzenli olarak yenilenen kasko ve DASK sigortası ödemek zorundasınız. Bu sigorta normal şartlarda taşınır mülkiyetlere yapılan araç  kaskosuna benzer niteliktedir. Konut kasko sigortası ile DASK sigortası arasında ki fark, kasko evinizde oluşabilecek sözleşme kapsamında belirtilen tüm hasar ve tahribatları kapsarken, DASK sigortası sadece meydana gelebilecek depremden doğan hasarları kapsamaktadır.  Devlet kuruluşu olan Doğal Afet Sigorta Kurumunca yıllık ortalama 150 TL. civarında bir bedel alınarak, ev depreme karşı sigortalanmaktadır. Peşinatsız ev Kredisi çekecek vatandaşların bu giderleri de hesaba katlamaları tavsiye edilmektedir. İsterseniz internet üzerinden evinizin deprem sigortasının kaç para tutacağını bu adresten hemen öğrenebilirsiniz. Hesaplama yaparken aşağıda ki bilgilerin sisteme girilmesi gerekmektedir;

 • Evin bulunduğu şehir ve ilçe ile beldenin seçimi,
 • Binanızın yapı tarzı, (betonerme, yığma kagır, diğer)
 • Binanın yapım yılı (1975 öncesi, 1976-1996, 1997-1999, 2000-2006, 2007 ve sonrası)
 • Evinizin toplam yüz ölçümü Daire Yüz ölçümü metre kare hesabı (Ör: 145 m²)
 • Yenileme Bilgisi (1. yıl yenileme indirimi %10,  2. ve diğer yıllar indirm %20 oranındadır)

Sözleşme türü ve kapsadığı teminatlara göre belirlenen konut kaskosu ile ortalama yıllık 200 TL. den başlamakta ve üst limiti ev sahibine göre belirlenmektedir. Bu kaskoların bazıları yangın, sel, gibi doğal afetlerle birlikte binanızda oluşabilecek tüm tahribatları kapsarlar.

Konut Kredisi eksper giderleri peşinatı olmayanların hesap etmesi gereken diğer bir giderdir. Eksper giderleri her ev için ortalama aynı miktarlardadır. Ülkemizde Eksper görevini icra edenler için kurulmuş bir dernek vardır. Eksper ücretleri her yıl Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen tarifler dahilinde ve diğer mevzuat hükümlerine göre belirlenir.

 

Konut Kredisi Hesaplama aracımız ile tüm bankaların faizlerini ve aylık ödeme planını görebilirsiniz.