• YARIM ALTIN
  1.489,30
  % 0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  7,6679
  % 0,51
 • € EURO
  8,9153
  % 0,07
 • £ POUND
  9,7487
  % 0,17
 • ¥ YUAN
  1,1242
  % 0,65
 • РУБ RUBLE
  0,0978
  % -1,31
 • BITCOIN
  81597,159
  % 0,40
 • BIST 100
  1.124,17
  % 0,41
ONT (Ontology Coin) Nedir, Nereden Satın Alınır?

ONT (Ontology Coin) Nedir, Nereden Satın Alınır?

Ontology, kripto para dünyasında akıllı sözleşmelerin kullanımını arttırmak ve yaygınlaştırma amacıyla geliştirilmiş bir Blockchain platformudur. Bunun sebebi ise, kimlik bilgilerini doğrulama işlemlerini kolaylaştırmaktır.

Ontology Nasıl Çalışır?

ONT token, Ontology sisteminin para birimidir. Bu para ve sistemin geliştirilmesinin amacı riskleri ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek, güvenlik özelliklerini geliştirmektir.

Ontology yaratıcıları, bu sistemin çalışması için Çin Ethereum’u olarak bilinen NEO platformunu kullanmayı tercih ettiler. Zaten paranın yaratıcısı da Çinli Onchain şirketidir.

Blockchain sisteminde kullanılan farklı uzlaşım protokolleri vardır. Fakat ONT geliştiricileri tüm bu protokolleri birleştirerek kendi protokollerini oluşturmuşlardır. Geliştirdikleri protokoller sayesinde şirketler, güven mekanizmalarını uygulayarak, iş ihtiyaçlarına göre şekillendirebilirler. Ve bu da kolay öğrenilen, kolay adapte olunan bir sistem demektir. Böylece Ontology’nin global açıdan benimsenme ihtimali arttırır.

Google Reklam

Ontology Coin Riskli mi?

Yatırım söz konusu olunca her zaman bir risk vardır. Önemli olan nokta, riske nasıl yaklaştığınız ve göze aldığınız riskin oranıdır. Kripto para dünyası için de borsa için de bu durum geçerlidir.

Ontology güvenlik açısından kendini ön plana çıkaran ve bu durumu en önemli özelliği olarak öne süren bir sisteme sahip. Fakat Çinli bir yaratıcısı olması başka açıdan risk taşımasına neden oluyor. Çünkü Çin, devlet olarak kripto para piyasasına sıcak yaklaşmıyor.

Çin’in henüz Ontology ile ilgili bir yasağı ya da kanunu yok fakat her an bu parayı piyasadan çekme ihtimali var. Genelde kripto para borsasına hakim olanlar da bu bilgiye sahiptir ve yatırımlarını buna göre şekillendirirler. Yeni başlayanların da bu detaya dikkat etmesinde fayda var.

Ontology Coin Nereden Alınır?

Ontology; Okex, Huobi, Binance ve Kucoin yurt dışı borsalarından satın alabilirsiniz.

Ontology Coin anlık fiyatı için buraya tıklayabilirsiniz.