• YARIM ALTIN
  1.548,80
  % 0,57
 • AMERIKAN DOLARI
  7,7977
  % -0,25
 • € EURO
  9,1718
  % -0,15
 • £ POUND
  10,0670
  % -0,08
 • ¥ YUAN
  1,1449
  % -0,10
 • РУБ RUBLE
  0,0987
  % -0,17
 • BITCOIN
  84096,135
  % -0,85
 • BIST 100
  1.123,25
  % 0,19
VET (VeChain) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

VET (VeChain) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Nedir?

VeChain, herhangi bir otoriteden bağımlı olmadan çalışan ve yarı merkezi yapıda bir Blockchain ağıdır. Şeffaf, erişilebilir, gözlemlenebilir ve güvenilir bir ekosistem olmasından dolayı ön plana çıkar.

VeChain’in Çalışma Sistemi

2017 yılının temmuz ayında, merkezi Singapur’da bulunan ve kar amacı gütmeyen VeChain Vakfı tarafından kuruldu. Kısa sürede güçlü ortaklıklar da edinerek adından söz ettirmeyi başardı. PwC, DNVGL ve BMW gibi kendi sektörlerinde lider konumunda sayılan şirketler, VeChain’e destek veriyor.

VeChain, herhangi bir ürünün tedarik zincirinde oluşan kayıp, hata ve hasar gibi sorunları ortadan kaldırmak için hedeflenerek kuruldu. 2018 yılında aşı doğrulama için Şangay otoritesi ile kurduğu iş birliği, bu amacın en iyi örneklerinden biriydi.

Tedarik zincirindeki kayıpları ortadan kaldırmak için çip sistemini geliştirdiler. Şöyle ki; elmas gibi değerli bir madenin iki ülke arasındaki taşınma sürecini düşünün. VeChain, ürünlere akıllı çip yerleştiriyor ve bu çiple, ürün yolculuğunun her aşaması izlenebiliyor. Üstelik çipten gelen bilgiler, blockchain destekli değişmez bir defterde saklanıyor. Üretici ile alıcı arasındaki yolculuğun her aşaması bu deftere kaydediliyor ve süreçte yer alan herkes, bu hareketleri gözlemleyerek dilediği an ulaşabiliyor.

Google Reklam

VeChain sahtecilik ve çalıntı gibi olaylara karşı geliştirdiği akıllı koruma sistemi ile otomotiv, petrol, ilaç, gaz, maden gibi sektörlerde faaliyet gösteren lüks markaların ilgi odağı haline geldi. Zamanla bu ilginin daha da büyüyeceği ön görülüyor.

VeChain Nereden Satın Alınır?

VeChain tokeni VET; Binance, BigOne, HitBTC ve COSS gibi önde gelen global borsalarda satılmaktadır. Türkiye borsalarında yazının yazıldığı tarih itibari ile satışı bulunmamaktadır. Ayrıca para ile satın alınması mümkün değil; bu yüzden Bitcoin ya da Ethereum kullanarak satın alabilirsiniz.

VeChain Coin anlık fiyatını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.